Opublikowany przez: ULA Źródło artykułu: dr Anne Deans 2006-05-09 11:52:24
Tydzień 28
Ja: Robię badania w celu zbadania poziomu glukozy i żelaza we krwi. Coaz częściej odpoczywam z powodu ociężałych nóg.
Moje Maleństwo: Ma 26 tygodni, mierzy około 25 cm i waży około 1,1 kg. Staje się coraz bardziej pulchne i poprawia się jego napięcie mięśniowe. Bardzo lubi słuchać mojego głosu.
Tydzień 29
Ja: Zaczynam przygotowywać się do porodu (wybieram jego rodzaj). Coraz łatwiej się męczę, więc dużo odpoczywam.
Moje Maleństwo: Ma 27 tygodni, mierzy około 26 cm i waży około 1,25 kg. Jest mu coraz ciaśniej, więc nie może się popisywać swoimi zdolnościami akrobatycznymi, mimo to nadal napiera i kopie. Jego główka robi się coraz bardziej proporcjonalna do reszty ciała. Jego mózg kontorluje już oddychanie i temperaturę ciała. Staje się coraz bardziej wrażliwe na światło, dźwięk, smak i zapach. Potrafi już nawet wyczuć różnicę między światłem słonecznym a sztucznym.
Tydzień 30
Ja: Podczas kolejnej wizyty u lekarza mam okazję podzielic się swoimi wątpliwościami związanymi z porodem. Mój kręgosłup jest coraz bardziej obciążony.
Moje Maleństwo: Ma 28 tygodni, mierzy około 27 cm i waży około 1,35 kg. Znika meszek, który do tej pory pokrywał jego skórę. Włoski na jego główce gęstnieją. Jego powieki zamykają się i otwierają. Rosną paznokcie u nóg.
Tydzień 31
Ja: Skupiam myśli na oczekiwanym dziecku, więc trudno mi się skoncentrować na rzeczach codziennych.
Moje Maleństwo: Ma 29 tygodni, mierzy około 28 cm i waży około 1,6 kg. Stale przybiera na wadze, choć już nie tak szybko jak wcześniej. Jego źrenice reagują rozszerzaniem się na wiązkę czerwonego światła przenikającą do macicy. Jego oczka są otwarte za dnia i zamknięte w porze snu.
SPRAWDŹ TAKŻE:
Pielęgnacja, odżywianie i ćwiczenia w siódmym miesiącu ciąży
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.