Autor zdjęcia/źródło: Melis82 | Dreamstime Stock Photos
Uzależnionemu papierosy smakują, ponieważ nikotyna bardzo szybko trafia do mózgu. Nie zwraca się uwagi na przesiąknięcie dymem.
Jak skutecznie rzucić palenie?
Ograniczenie palenia to oszukiwanie samego siebie. Można to zrobić od razu, tu i teraz. Nie ma okresu przejściowego.
A co z tym tyciem?
Nikotyna faktycznie potrafi zlikwidować głód, dlatego w wielu wypadkach mówi się, że po odstawieniu papierosów się tyje. Wynika to z faktu zmiany nawyków. Papierosy wpływają negatywnie na zbilansowaną dietę.
Nie ma małej ilości narkotyku, która nie szkodzi
Substancje rakotwórcze nawet w małych dawkach niszczą organizm. Tyczy się to zarówno biernych, jak i aktywnych palaczy. Najpopularniejsze choroby to zawał, udar oraz rak płuc, uszkodzenia jamy ustnej, rak krtani.
Substytuty oszukują palaczy
Substytuty papierosa tj. cygaro lub palenie z innych formatów skutkuje zawsze podobnymi negatywnymi konsekwencjami, chociaż w zróżnicowanym stopniu.
Elektroniczny dymek naprawdę pomaga
E-papieros faktycznie pomaga zwalczyć nałóg, ponieważ fluid w nim zawarty nie musi posiadać udziału nikotyny, ani substancji szkodliwych dla zdrowia.
Papieros niezależnie od postaci to dalej papieros
Nie możesz przestać palić w systemie zastąpienia grubych papierosów cienkimi lub smakowymi. Mają podobne, a wręcz gorsze właściwości od swoich standardowych odpowiedników. Zwyczajowo krótkoterminowa wymiana skutkuje zwiększonymi nakładami na sam smak. Ilościowo palisz identycznie. Złudzenie mniejszej paczki.
Narkotyk, za który nie idziesz siedzieć
Nikotyna błyskawicznie uzależnia. Traktowana jako narkotyk. Głód sprawia, że dymek ci po prostu smakuje. Rzeczywistość podczas palenia jest taka, że wdychasz truciznę. Ta szkodzi nie tylko Tobie, lecz całemu otoczeniu. Szczególnie dym źle działa na dzieci. Papierosy absolutnie muszą wyeliminować kobiety w ciąży.
Korzyści z rzucenia lepsze od palenia
Rzucenie palenia wywołuje wzrost pewności siebie, świadomości. Pomijając aspekt zdrowotny stajesz się wydajniejszy pod względem psychologicznym w wielu innych dziedzinach życia.
Uzależniony to człowiek fałszywie szczęśliwy
Faktów i mitów o papierosach jest sporo, jednak trzeba powiedzieć wprost, że nałóg to zawsze zła rzecz, złudzenie wartości. Świadomość problemu wywołuje chęć pozytywnych zmian. Źle po prostu być niewolnikiem dymka, tak w końcu ulotnej rzeczy.