Regeneracja paznokci po hybrydzie DOMOWE SPOSOBY - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Regeneracja paznokci po hybrydzie DOMOWE SPOSOBY

Regeneracja paznokci po hybrydzie DOMOWE SPOSOBY

Autor zdjęcia/źródło: Regeneracja paznokci po hybrydzie @ freepik.com

Coraz więcej pań wybiera manicure hybrydowy zamiast tradycyjnego. Ma on wiele zalet: utrzymuje się na paznokciach dużo dłużej, jest odporniejszy na uszkodzenia, kolory są bardziej intensywne i lśniące. Niestety jednak posiada też wady, a największą z nich jest osłabienie i niszczenie paznokci. Regeneracja paznokci po hybrydzie pomoże przywrócić im naturalny zdrowy wygląd.

Twoje paznokcie po zdjęciu hybrydy są cienkie, słabe, łamią się i rozdwajają? Nie maskuj ich kolejną warstwą lakieru, ale postaw na intensywną regenerację. Do regeneracji paznokci po hybrydzie możesz zastosować naturalne i domowe sposoby, które odżywią i odbudują zniszczoną płytkę paznokci.

Regeneracja paznokci po hybrydzie –manicure hybrydowego a klasyczny

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego chcemy, aby nasze paznokcie zawsze wyglądały idealnie. Jednak malowanie ich zwykłym lakierem co 2-3 dni jest męczące i czasochłonne. Zwykle trzeba nakładać dwie warstwy lakieru i przy każdej z nich czekać aż wyschnie, a często lakier potrafi odprysnąć już na drugi dzień po jego nałożeniu. Właśnie dlatego tak wielką popularnością cieszy się obecnie manicure hybrydowy, który utrzymuje się na paznokciach w nienaruszonym stanie nawet przez 2-3 tygodnie. Lakiery hybrydowe wyglądają pięknie, są lśniące, mają intensywne kolory, można na nich tworzyć przeróżne wzory. Dodatkowo są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia.

Regeneracja paznokci po hybrydzie – czemu trzeba ją robić?

Manicure hybrydowy wykonuje się na odpowiednio przygotowanej płytce paznokcia, nakładając na nią najpierw bazę, następnie dwie warstwy lakieru kolorowego, a na koniec top. Każdą warstwę utwardza się w lampie UV/LED. Aby zdjąć lakier hybrydowy trzeba nałożyć na paznokcie waciki nasączone acetonem i owinąć je folią aluminiową. Po 5-10 minutach, gdy lakier się już odmoczy i zmiękczy ściąga się go drewnianym patyczkiem lub metalowym radełkiem.

Manicure hybrydowy sam w sobie nie niszczy paznokci, jeśli jest prawidłowo nakładany i zdejmowany.

Ten warunek może być jednak trudny do spełnienia zarówno przy samodzielnym wykonywaniu hybrydy, jak i w salonie kosmetycznym. Wszystkie zabiegi potrzebne do wykonania manicure takie jak ścieranie jej blokiem polerskim, nakładanie chemicznych lakierów i utwardzanie ich w lampie UV czy zdejmowanie przy pomocy acetonu i radełka wpływają na płytkę paznokcia i mogą ją osłabić. Dodatkowo nieprawidłowo wykonany manicure, czyli zbyt silne starcie płytki paznokcia blokiem polerskim, niedbałe i niedokładne nałożenie lakierów oraz zdzieranie ich na siłę lub zbyt głębokie spiłowanie frezarką uszkadzają paznokcie. 

W efekcie stają się one bardzo cienkie, osłabione, szybko się łamią i rozdwajają. Nałożenie kolejnej warstwy manicure hybrydowego w takim przypadku nie pomoże, ponieważ na tak osłabionych paznokciach lakier się po prostu nie utrzyma. To sprawi, że będziesz musiała powtarzać zabieg coraz częściej i coraz bardziej pogarszać stan swoich paznokci. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zrezygnowanie na jakiś czas z robienia hybrydy i zastosowanie kuracji regenerującej paznokcie po hybrydzie.

Regeneracja paznokci po hybrydzie – domowe sposoby

Aby zregenerować paznokcie po hybrydzie domowymi sposobami musisz być wytrwała i systematyczna. Zrezygnuj z manicure co najmniej na tydzień, to da paznokciom czas na odbudowę. Skróć płytkę co zapobiegnie jej łamaniu się i pękaniu.

  • olej rycynowy – to najskuteczniejsza naturalna odżywka do paznokci. Wcieraj go w płytkę oraz skórki codziennie wieczorem, a już po kilku dniach zauważysz efekty.
  • oliwa z oliwek – połącz oliwę z oliwek z sokiem z cytryny i mocz w niej palce przez ok. 15 minut 2-3 razy w tygodniu. Oliwa intensywnie natłuści i zregeneruje paznokcie oraz skórki, a sok z cytryny rozjaśni przebarwienia i odżywi płytkę.
  • siemię lniane – kąpiel z siemienia lnianego intensywnie odżywia i regeneruje, zawiera cenne składniki takie jak żelazo, magnez, kwas foliowy oraz witaminy B1, B6 i E. 2 łyżki siemienia wymieszaj w szklance przegotowanej chłodnej lub lekko ciepłej wody. Mocz paznokcie w takiej mieszance przez ok. 15-20 minut 2-3 razy w tygodniu.
  • dieta – nie zapominaj również o prawidłowym odżywianiu, które powinno być podstawą kuracji regeneracyjnej. Jedz dużo produktów zawierających wapń, żelazo, krzem, cynk i miedź, takich jak pestki dyni, migdały, płatki owsiane.

Możesz wcierać w paznokcie również olej kokosowy, arganowy, z pestek winogron, olejek z drzewa herbacianego czy witaminę A+E, które zregenerują i odżywią zarówno paznokcie, jak i skórki. Dzięki temu paznokcie będą szybciej rosły i się odbudowywały. Stosuj też kremy do rąk, aby utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia i dzięki temu nie dopuszczać do wysuszania się paznokci.

CZYTAJ TEŻ:

Manicure hybrydowy: Czy lampy LED są szkodliwe dla zdrowia?>>

Najnowsze komentarze

  • 185.186.*.*Ikona zgłaszania komentarza
    Domowe sposoby sprowadzają się do wykorzystania tego co dała natura czyli olejków. ja kupiłam [wymoderowano] z mieszanką różnych olejków i używam regularnie póki co poprawiła wygląd i to właściwie od pierwszego zastosowania, na efekt odbudowy będę musiała chwilę poczekać :)