Muchy są niezbyt przydatnymi owadami, za to potrafią być wyjątkowo dokuczliwe. Mimo, że mucha żyje tylko miesiąc, jej cykl rozrodczy w tym czasie pozwala na wydanie licznego potomstwa. Muchy w odróżnieniu od komarów mają aparat liżący zamiast ssącego, mimo to ich obecność nie jest przyjemna dla człowieka. Dobrze więc znać kilka naturalnych sposobów na muchy, które pomogą je skutecznie zlikwidować, a przy tym nie będą szkodliwe dla dzieci. Muchy, choć potencjalnie nie są groźne dla człowieka, mogą przenosić na swoim ciele mnóstwo bakterii i mikrobów, które potem zostawiają np. na naszym pożywieniu.
Najprostszy sposób na muchy: moskitiera w oknie
Siateczka na owady lub moskitiera umieszczona na oknie pomoże ochronić mieszkanie przed tymi bzyczącymi owadami. Muchy są obecne nie tylko w dzień, ale też wieczorami, kiedy przyciąga je zapalone światło.
Lep na muchy – dobry sposób też na inne owady
Naturalny sposób na muchy, wykonany z miodu i maki np. kukurydzianej, pomoże się ich skutecznie pozbyć. Mieszamy miód z mąką, aby stworzył papkę i rozsmarowujemy grubą warstwę na pokrywkach lub miseczkach umieszczonych w ulubionych przez muchy miejscach. Lep na muchy nie zrobi im krzywdy, ale pozwoli je zatrzymać dostatecznie długo, abyśmy mogli coś zdziałać.
Naturalny sposób na muchy - ocet jabłkowy
Muchy nie cierpią jego zapachu, podobnie jak większość owadów. Można więc czasem spryskać nim np. ramy okien lub ustawić talerzyki z nalanym octem.
Olejek na muchy
Jako naturalny sposób na muchy, przyjazny dla ludzi i środowiska dobrze sprawdzą się olejki eteryczne. Szczególnie polecane jako skuteczne sposoby na muchy są olejki: waniliowy, cytrynowy i eukaliptusowy. Można je rozcieńczyć wodą 1/3 i spryskać mieszkanie lub okna, albo nalać do miseczek po kilka kropli i ustawić w różnych miejscach domu.
Kwiatowy sposób na muchy
Są takie rośliny, że mucha na nich nie siada. I to właśnie one doskonale sprawdzą się na naszych parapetach czy balkonach. Muchy nie darzą bowiem sympatią np. pelargonii, mięty, czy goździka sinego. Dobrze jest je posadzić już na wiosnę.
CZYTAJ TEŻ >>
Borelioza jest ciągle groźna -czy jest lek?>Chcesz mieszkać nowocześnie i energooszczędnie? Pomyśl o stylowym domu niskoenergetycznym.>