Wiele kobiet decyduje się na przedłużanie paznokci, ze względu na fakt, że swoje naturalne maja zbyt słabe lub je obgryzają, albo po prostu żeby mieć piękne i zadbane paznokcie przez dłuższy czas.
Metody przedłużania paznokci:
METODA ŻELOWA
Przedłużanie płytki za pomocą tipsa lub na szablonie i nałożenie żelu, który twardnieje w lampie UV
Metodę żelową można zastosować na trzy sposoby:
- Żel na naturalną płytkę - polecany zwłaszcza w przypadku osób, które wolą naturalne paznokcie, dodatkowo mają problem z łamliwością płytki i chciałyby ją wzmocnić oraz zabezpieczyć przed urazami typu pęknięcia, złamania oraz rozdwajanie się płytki.
- Żel na tips - Metoda ta pozwala na dosyć spore przedłużenie płytki jednak nie powinno ono przekroczyć 2/3 naturalnej długości płytki
- Żel na formę (szablon) - dla wymagających klientek, chcących uzyskać piękny kształt przedłużonego paznokcia, lub osób o niestandardowych wymiarach płytki uniemożliwiającym dobranie oraz odpowiednie dopasowanie tipsa.
Zalety metody żelowej - jest delikatny i naturalny wygląd przedłużanych paznokci tak więc metoda ta jest szczególnie polecana osobom o delikatnym i eleganckim wizerunku, oraz prowadzących spokojny tryb życia (zwłaszcza zawodowego)
Wady metody żelowej - paznokcie żelowe są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Żel po lekkim urazie lubi pękać lub dostaje się powietrze
METODA AKRYLOWAPłytkę, szablon lub tips pokrywa się specjalna masą, która uzyskujemy poprzez mieszanie proszku akrylowego i płynu (liquid). Masa twardnieje w bardzo krótkim czasie.
Metoda ta ze względu na swoją twardość rewelacyjnie sprawdza się w przypadku paznokci obgryzionych nie tylko jako odpowiednie zamaskowanie defektów płytki, ale również jako metoda pozwalająca oduczyć się dalszego obgryzania. Akryl można również zastosować w przypadku deformacji płytki, w celu zamaskowania nieodpowiedniego kształtu i ukształtowanie nowego - wręcz idealnego paznokcia.
Zalety metody akrylowej - akryl jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia i na większość środków chemicznychWady metody akrylowej - jedną z wad tej metody jest dość ostry i nieprzyjemny zapach płynu akrylowego (liquidu), zwłaszcza w gorszych jakościowo akrylach. Kolejną wadą jest to, że paznokcie akrylowe trzeba poddać dość intensywnej obróbce przy użyciu dobrego pilnika lub frezarki.
METODA FIBERGLASS
Jedną z najbardziej naturalnych technik przedłużania paznokci jest metoda Fiberglass, która na dziś ustępuje jeszcze popularności żelowi czy akrylowi. Obserwujemy jednak, że popularność jedwabiu znacząco wzrasta, w szczególności w środowiskach bardziej zamożnych.
Na paznokieć nakłada się włókno jedwabne, a następnie utwardza za pomocą płynu o nazwie resina. Po wypolerowaniu paznokieć jest mocny i błyszczący.
Technikę Fiberglass najczęściej stosujemy u klientek jako regenerację i łączenie nadłamanej, przepiłowanej lub problemowej płytki paznokcia. Jest także formą odżywki zakładanej na płytkę na okres 6 tygodni.
Zalety metody fiberglass - sztuczne paznokcie wykonywane ta metoda sa bardzo cienkie, ale trwałe i mocne. Metoda jest mniej skomplikowana od metod akrylu czy żelu. Zdejmowanie włókien jest szybkie i proste.
Wady metody fiberglass - przy metodzie fiberglass nie ma możliwości wtapiania ozdób, możliwe jest jedynie zdobienie lakierem. Przy bliższym przyjrzeniu się paznokciom można dostrzec sploty włókna (powierzchnia nie jest idealnie gładka).
Żadna z powyższych metod, prawidłowo zastosowana, nie ma wpływu na kondycję płytki paznokcia - ani jej nie pogorszy,ani nie polepszy. Ważne jest, jednak to, aby paznokcie były zakładane i usuwane profesjonalnie. Produkty, którymi przedłużane są paznokcie nie zniszczą naszych paznokci, ponieważ nie zawierają aż tak dużo silnych substancji chemicznych.
Żródła:
www.paznokcie.orgpazurkowooo.blog.onet.pl