Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-10-25 13:23:26
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
W jakim czasie kupimy wycieczki w najlepszych cenach? W jaki sposób najlepiej kupić wczasy zagraniczne? Czy warto skusić się na oferty First Moment, czy też lepiej zostawić rezerwację na ostatnią chwilę? Te dylematy znają wszyscy, którzy choć raz kupowali wakacje w biurze podróży.
Co do zasady, nie ma momentu idealnego, a każdy zakup jest uwarunkowany w sposób bardzo indywidualny. Decyzja o tym, kiedy i jak rezerwować wakacyjny wyjazd nie jest łatwa i zawsze lub niemal zawsze wymaga pewnej elastyczności, planowania, przygotowania (np. finansowego). Wiążę się także z aktywnym poszukiwaniem ofert, okazji, promocji.
Wybór nie jest łatwy i jak każda moneta, także zakup wymarzonych wakacji ma dwie strony. Możliwość kupienia wycieczki z dużym wyprzedzeniem lub w ostatniej chwili. Jakby tego było mało, pod uwagę można także brać nie tylko oferty sprzedawane z dużym wyprzedzeniem, czy w ostatniej chwili, ale także oferty wycieczek oferowanych poza pickiem sezonu. W miesiącach jesiennych, zimowych, czy wczesnowiosennych.
Bez względu jednak na moment zakupu, warto pamiętać o kilku ogólnych zasadach, których stosowanie pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych dylematów lub złagodzić konsekwencje koniecznych wyborów.
Jedną z kluczowych kwestii jest elastyczność dat. Mając pewność w kwestii terminu planowanych wakacji zyskujemy niewątpliwą przewagę. Wybór jest w pewnym sensie koniecznością, ale ma to swoją zaletę, bowiem zwalnia nas z konieczności podejmowania nierzadko naprawdę bardzo trudnych decyzji. Operujemy w ramach o wiele większej puli możliwości.
Kolejną wartą zapamiętania zasadą jest planowanie z wyprzedzeniem. W wielu przypadkach, im wcześniej rozpoczniemy planowanie wakacji (choćby wybór miejsca, rodzaju hotelu), im wcześniej pomyślimy o dokonaniu rezerwacji, tym większe mamy szanse na znalezienie korzystnych cen.
Monitorowanie ofert, cen jest jednym z najbardziej oczywistych działań, jakie możemy podjąć chcąc zakupić wymarzoną wycieczkę w dobrej cenie. Przykładem narzędzia ułatwiającego klientom zakup jest funkcja Rego-Bis w Ulubionej Cenie.
Polega ona na dodaniu wymarzonej wycieczki do listy ulubionych wycieczek oraz ustalenie ceny, w jakiej chcielibyśmy ją nabyć. Gdy ulegnie ona zmianie system automatycznie klienta Rego-Bis powiadomi mailowo oraz SMS-owo.
Jest to o tyle wygodne, że można dodać do listy ulubionych wiele ofert i nie ma tym samym konieczności regularnego i czasochłonnego sprawdzania na stronie biura podróży aktualnych cen wycieczek.
Czujność pozwala oczywiście trafić na interesujące promocje, ale powiedzmy to wprost jest to w dużej mierze opcja mało wygodna i oparta na szczęściu. Opieranie wakacji rodzinnych na szczęściu, intuicji nigdy nie jest dobrym pomysłem.
Trochę wiedzy branżowej również nie zaszkodzi. Planując wakacje w 2024 roku warto także skorzystać z możliwości porozmawiania z doradcami pracującymi w biurze podróży.
Są oni specjalistami nie tylko od własnej oferty, ale znają także realia rynku, panujące na nim trendy, czy znane tylko specjalistom mechanizmy, uwarunkowania, czy konieczności. Potrafią tym samym doradzić klientom rozwiązania, wskazać oferty, które są zgodne z ich potrzebami, budżetem.
Przykładowo, mało osób wie, że oferty w przedsprzedaży są o wiele bardziej zróżnicowane niż te oferowane w ostatniej chwili. W okresie przedsprzedaży, można trafić na korzystne rabaty, promocje i atrakcyjne ceny. Ale nie tylko!
Przede wszystkim można wybierać w o wiele bardziej zróżnicowanej ofercie, mając do wyboru więcej hoteli w kraju, regionie, standardzie (np. opcji All inclusive, z atrakcjami - hotele z Aquaparkami), jakimi jesteśmy zainteresowani.
Eksperci branży travel, którzy bazują na badaniach, raportach, analizach rynkowych doskonale także wiedzą, czego nie zawsze świadomi są klienci, że oferty typu last minute często są droższe niż te same wycieczki rezerwowane z wyprzedzeniem. Różnica w cenie bywa nieraz znacząca.
Rezerwacja wakacji z wyprzedzeniem ma kolejne zalety. Pozwala na przykład wybierać spośród popularnych terminów wyjazdu, a także daje dostęp do bogatej oferty hoteli z dostępnymi pokojami rodzinnymi, atrakcyjnymi programami rozrywkowymi i opcjami lotów z najbliższego lotniska.
Dodatkowo, biura podróży oferują, oprócz rabatów, szereg innych korzyści. Może to obejmować gwarancję stałej ceny, co sprawia, że nie trzeba obawiać się jej zmian, a także możliwość bezpłatnej zmiany kierunku lub terminu wyjazdu, co czyni plany wakacyjne bardziej elastycznymi.
Warto zaznaczyć, że zakup wakacji na kilka miesięcy przed wyjazdem nie wymaga natychmiastowej pełnej płatności. Zazwyczaj wystarczy wpłacić zaliczkę, która stanowi od kilku do kilkudziesięciu procent całkowitej ceny wycieczki. Resztę płatności klienci dokonują zgodnie z harmonogramem, zazwyczaj na miesiąc przed rozpoczęciem rodzinnych wakacji.
W okresach, kiedy zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi jest wysokie, znalezienie naprawdę korzystnej last minute oferty może być wyzwaniem.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.