Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-03-31 14:02:19
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały partnera artykułu
Jeżeli posiadasz poddasze, jego izolacja to dobry sposób na uzyskanie sporych oszczędności. Pamiętaj, że bardzo dużo ciepła z domu wydostaje się przez dach - nawet do 30%! Dlatego zachęcamy do ocieplenia poddasza poprzez izolację dachu wełną skalną (gdy poddasze jest ogrzewane) lub stropu pod poddaszem (gdy poddasze jest nieogrzewane). Ciepło pozostanie w domu i nie będziesz musiał dogrzewać pomieszczeń.
Wełna skalna jest chętnie wybieranym i wykorzystywanym materiałem izolacyjnym do ociepleń poddaszy. Dzieje się tak z kilku powodów. Produkty z wełny skalnej są na tyle elastyczne, że łatwo można je układać między krokwiami, dobrze wypełniają przestrzeń pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu, a montaż można wykonać samodzielnie.
Wełna skalna użyta do ocieplenia poddasza odczuwalnie poprawi jakość życia w tym pomieszczeniu. Doskonale reguluje mikroklimat w pomieszczeniach. Jest hydrofobowa, czyli nie chłonie wilgoci z powietrza. Nie pozwala na rozwój mikroorganizmów. Dzięki paroprzepuszczalności masz pewność, że na warstwie termoizolacji twojego poddasza nie zagnieżdżą się zarodniki pleśni i grzybów. Nie gnije, ponieważ jest odporna biologicznie. Świetnie wygłusza wnętrza. Włóknista struktura oraz gęstość wełny sprawiają, że jest świetnym materiałem do izolacji akustycznej. To niezwykle istotne na poddaszach zaadaptowanych na pomieszczenia użytkowe. Dzięki wełnie domownicy nie usłyszą hałasu kropel deszczu lub gradu obijających się o pokrycie dachu. Jest również niepalna, a więc podnosi bezpieczeństwo pożarowe budynku. Plasuje się w najwyższej klasie reakcji na ogień (A1), co oznacza, że wytrzymuje 1000 °C! Jej trwałość określa się na ponad 55 lat.
Produkty z wełny skalnej powodują, że zimą ocieplony dach na poddaszu zmniejszy straty ciepła w budynku, a latem zapobiegnie jego przegrzaniu. Latem poddasze mocno nagrzewa się od strony dachu. Podczas upałów bez odpowiedniej izolacji z wełny skalnej może panować tam bardzo wysoka temperatura. Dzięki rozwiązaniom z wełny nie będziesz musiał tak często włączać klimatyzacji i otrzymasz niższy rachunek za prąd.
Podsumowanie: 30% ciepła wydostaje się przez dach. Poddasze jest tym obszarem domu, o który warto zadbać. Wybrać rozwiązania z wełny skalnej do izolacji dachu, aby zimą ciepło zatrzymać w domu, a latem rzadziej włączać klimatyzację. Pamiętajmy, że wełna skalna to najwyższa jakość - jest solidna i służy przez lata. Raz wydana suma na wykonanie ocieplenia szybko zwróci się w niższych rachunkach za ogrzewanie - zimą i za prąd - latem.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.