Laserowa korekcja a codzienne życie
Zastanawiasz się, jak wygląda codzienne życie po laserowej korekcji wzroku? Poddając się zabiegowi (bez względu na zastosowaną technikę), zauważysz wzrost komfortu życia. Laserowa korekcja wad refrakcji umożliwi Ci wykonywanie wielu czynności w domu bez konieczności stosowania okularów korekcyjnych czy soczewek kontaktowych. Przykładowo będziesz mógł swobodnie:
- czytać książki,
- pracować przy komputerze,
- oglądać TV,
- szyć na maszynie,
- szydełkować,
- korzystać z prysznica, wciąż ciesząc się wyraźnym widzeniem.
Tak więc, poddając się temu zabiegowi z zakresu chirurgii refrakcyjnej, zapomnisz o wielu mniejszych czy większych niedogodnościach, z jakimi musiałeś zmagać się dotychczas.
Jak dobrze wiesz, trudno uprawiać niektóre dyscypliny sportu, mając problemy ze wzrokiem (szczególnie przy większych wadach refrakcji). Pływanie w basenie, jazda na snowboardzie czy gra w siatkówkę w okularach jest niewygodna. Oczywiście możesz w takiej sytuacji sięgnąć po soczewki kontaktowe, jednak w przypadku aktywności sportowych związanych z wodą, noszenie soczewek stwarza ryzyko niebezpiecznych infekcji lub po prostu wypłukanie ich z oczu przez wodę. Dzięki laserowej korekcji wzroku pozbywasz się tego problemu i możesz rozwijać swoje sportowe pasje.
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących laserowej korekcji wad wzroku, kliknij tutaj: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku.
Laserowa korekcja wzroku a praca
Docenisz wolność od okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych, jeśli jesteś kierowcą zawodowym, mechanikiem samochodowym, pilotem, strażakiem, policjantem czy żołnierzem. Wszystkie te profesje wymagają bardzo dobrej ostrości wzroku, który pozwala prawidłowo i bezpiecznie wykonywać dane obowiązki zawodowe. Jeżeli wykonujesz pracę biurową i spędzasz 8 godzin dziennie przy komputerze, nieobce Ci jest zmęczenie oczu, niewyraźne widzenie i suche oczy. Są to typowe dolegliwości związane z długotrwałym użytkowaniem monitora komputera, czyli tzw. cyfrowe zmęczenie oczu. Wykonując zabieg laserowej korekcji wzroku w klinice okulistycznej, możesz wygodnie pracować bez tych uciążliwych symptomów.
Jeśli do tej pory nosiłeś soczewki kontaktowe, z pewnością nieraz doświadczałeś nieprzyjemnego uczucia suchości w oku, łzawienia czy wrażenia piasku pod powieką. Poddając się laserowej korekcji wzroku, uwolnisz się od tego typu uciążliwości, które potrafią być bardzo irytujące, utrudniając wykonywanie zawodowych obowiązków, i mogą doprowadzić do uszkodzenia wzroku.
Badania okulistyczne do laserowej korekcji wzroku
Z zabiegu mogą skorzystać osoby po 21 roku życia, z ustabilizowaną wadą wzroku, po pozytywnym przejściu wizyty kwalifikacyjnej. Wiedz, że w trakcie spotkania w gabinecie specjalista zapoznaje się z Twoją dokumentacją medyczną, informuje o wskazaniach, przeciwwskazaniach i przeprowadza niezbędne badania okulistyczne takie jak np.:
- aberrometria,
- badanie dna oka,
- badanie ostrości wzroku,
- test dominacji oka,
- OCT rogówki,
- pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
- topografia i tomografia rogówki,
- komputerowe badanie wady wzroku.
Podsumowując, laserowa korekcja wzroku ułatwia funkcjonowanie w domu, jak i w miejscu pracy.