Opublikowany przez: Joanna P. Redakcja 2018-02-02 15:21:29
Autor zdjęcia/źródło: Jak być lubianym?, Pixabay
Wielu osobom może wydawać się, że wszyscy je lubią. Czy tak jest rzeczywiście? Młodym ludziom z pewnością wystarczy zapewnienie "jesteś spoko" i szerokie grono przyjaciół, także tych wśród społeczności internetowej. Ci nieco bardziej tradycjonalni wolą znajomych w realu, chociaż od mediów społecznościowych wcale nie stronią. Jednak wiadomo, spotkania czy rozmowy nie da się zastąpić choćby bardzo częstymi kontaktami w wirtualnym świecie. Chwalimy się hurtowymi ilościami lajków i rzeszami znajomych, ale czy to oznacza, że nas lubią, a może chcą po prostu zyskać naszą przychylność!? Czy wobec tego można nauczyć się być lubianym? Trochę można. Jakie pozytywne cechy charakteru mają osoby lubiane?
Masz czasem wrażenie, że rozmawiając z kimś prowadzisz w rzeczywistości monolog, a osoba po drugiej stronie wcale nie jest zainteresowana tym, co mówisz? Wręcz wyrywa się, aby zacząć opowiadać o sobie. Opowiadać to subtelne określenie, bo wyrzuca z siebie historię życia i nie zwraca uwagi, czy Ciebie to w ogóle interesuje. W ten oto sposób rozmowa przekształca się w monologi dwóch osób. Nie każdy posiadł tę cenną umiejętność i potrafi słuchać z zainteresowaniem.
Ta cecha jest powiązana z wcześniejszą postawą. Nie ma nic bardziej denerwującego niż osoba, która wypełnia Twoją przestrzeń sobą nie zauważając, że przekracza wszelkie granice. Lubimy tych, do których lgniemy i cenimy sobie ich towarzystwo, lecz z pewnością nie dlatego, że się narzucają i chcą być w środku uwagi. Osoby lubiane przyciągają niczym magnes, choć wcale o to nie zabiegają. Często trudno jest nawet powiedzieć, dlaczego tak się dzieje i jakie cechy decydują o owym przyciąganiu:) Ono jest.
Dobra przyjaciółka jest bezcenna. Możesz powiedzieć jej najgorsze rzeczy na temat swój czy własnego związku, a ona owszem, czasem skrytykuje, ale nie czujesz się przy niej jak idiotka. Masz za to wrażenie, że jesteś dla niej ważna, troszczy się o Ciebie, a krytyką próbuje Cię nakierować na właściwe tory, gdy inne, subtelniejsze metody zawiodły. Nie czujesz jednak, że się wygłupiłaś i zupełnie nie masz ochoty zapaść się pod ziemię, bo wiesz, że przyjaciółka Cię akceptuje z dobrodziejstwem inwentarza. Jeśli masz takiego partnera, to faktycznie zasługuje, aby go nazywać Partnerem.
Wiesz, że jeśli Ci się coś nie spodoba i powiesz to bliskiej osobie, nie odejdzie obrażona, lecz doceni Twoją szczerość. Za to właśnie też ją lubisz, bo nie boisz się przy niej wypowiadać od serca, także na jej temat. Takie relacje są zdrowe i świadczą o bliskości. Nie chodzi o to, żeby się permanentnie krytykować i obrażać, tego nikt nie znosi i w takiej relacji nie ma niczego zdrowego. Wartościowa jest zwykła szczerość.
Zauważyłaś, że ludzie pozbawieni kompleksów (nie mylić z zarozumialstwem i całkowitym brakiem samokrytycyzmu) wydają się być szczęśliwsi? Dlatego inni tak do nich lgną. Zwijający się na brzuchu wałek nie przyprawia ich o ból głowy, chodzą uśmiechnięci i zadowoleni z siebie, a to przyciąga otoczenie. Zwyczajnie, miło jest przebywać w towarzystwie ciepłych, przyjaznych ludzi, zamiast tolerować wiecznie naburmuszone i zrzędliwe persony. Otaczając się takimi ludźmi sami się stajemy podobni. Pamiętajcie "Kto z kim przestaje takim się staje".
ZOBACZ TAKŻE:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.