Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2022-07-05 18:55:14
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Naprawa okularów jest czynnością, wykonywaną przez specjalistę optyka-rzemieślnika. Doświadczony fachowiec po pierwsze oceni uszkodzenie wizualnie, nawiąże kontakt słowny z właścicielem, umożlwiający uzyskanie informacji na temat trybu życia, sposobu użytkowana okularów i stanie się nie tylko specjalistą od naprawy okularów, ale doskonałym doradcą. Wysoka jakość usług możliwa jest w przypadku korzystania z usług osoby, posiadającej szeroką wiedzę oraz doświadczenie w praktycznej naprawie okularów. Skorzystaj z usług czeladnika optyka, wykazującego się udokumentowanymi umiejętnościami.
W sytuacji uszkodzenia elementu, tworzącego okulary niezbędna jest pomoc specjalisty. Optyk-rzemieślnik, którego zadaniem będzie naprawa okularów po pierwsze oceni rodzaj oraz stopień uszkodzeń, weźmie pod uwagę materiał, z którego wykonane są elementy przedmiotu oraz określi, czy wartość naprawy będzie opłacalna dla użytkownika. Naprawa okularów jest czynnością, dotyczącą najczęściej lutowania metalowych elementów, wymiany zauszników, nanośników (nosków), pękniętej żyłki w przypadku okularów, nie posiadających całościowej oprawy. Nie podlegają najczęściej naprawie elementy okularów, wykonane z tworzywa sztucznego oraz mocno zarysowane lub w inny sposób uszkodzone soczewki.
O zasadności naprawy okularów decyduje optyk-rzemieślnik, który w wyniku analizy uszkodzeń ocenia, czy elementy nadają się do naprawy. Jeżeli uszkodzenia, powstałe w Twoich okularach nie są znaczne lub okulary wymagają regularnego sprawdzenia i wymiany elementów eksploatacyjnych (noski) optyk-rzemieślnik z pewnością podejmie się ich naprawy. Częstym przy naprawie okularów jest wymiana żyłki, co konieczne jest jak najszybciej po powstaniu uszkodzenia. W przypadku, gdy żyłka w okularach ulegnie pęknięciu, koniecznie zgłoś się do optyka-rzemieślnika, który dokona naprawy. Czekając możesz spowodować dalsze uszkodzenia okularów, w tym zarysowanie soczewek. Okulary warto naprawić, jeżeli uszkodzenia wystąpiły w miejscach, które podlegają naprawie oraz jeśli powstałe defekty zaistniały na materiałach, które umożliwiają naprawę precyzyjną oraz niewidoczny efekt. Jeżeli uszkodzenia są znaczne lub wystąpiły w miejscach
Naprawę okularów warto zlecić doświadczonemu optykowi-rzemieślnikowi. Co wyróżnia go od optyka, który może pracować dziś w każdym salonie optycznym? Przede wszystkim potwierdzone umiejętności praktyczne, zdobyte w toku wieloletniej nauki i praktyki pod okiem doświadczonego mistrza optyka-rzemieślnika. Osoba, zajmująca się naprawą okularów powinna posiadać co najmniej trzyletnią praktykę zawodową pod okiem mentora. Jeśli w toku pracy w zawodzie optyka-rzemieślnika czeladnik chce uzyskać tytuł mistrza, powinien poświęcić na to kolejne pięć lat. Powierzając swoje okulary osobie, która uzyskała tytuł po egzaminie, organizowanym przez Krajową Rzemieślniczą Izbę Optyczną w Warszawie (KRIO) masz gwarancję precyzji oraz najwyższej jakości usługi, która wykonana zostanie z dbałością o Twoje okulary. Rzemieślnik optyki zajmie się nie tylko naprawą, ale w razie potrzeby doradzi w wyborze nowych okularów, akcesoriów oraz zajmie się kompleksową obsługą techniczną zakupionych okularów. Ten sprzęt wymaga regularnej konserwacji, aby zapobiec uszkodzeniom oraz konsekwencjom długotrwałej, intensywnej eksploatacji. Wybierz czeladnika, dla którego naprawa okularów to pasja. Dzięki temu Twoje "drugie oczy" odzyskają dawną funkcjonalność.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naprawy okularów, to zapraszamy na stronę: https://www.krio.org.pl/uslugi/naprawa-okularow/
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.