Nikola.k
2011.12.22 10:32
Mam pytanie ..Badanie nieinwazyjne czy inwazyjne dale większe możliwości wykrycia wady.. ?
Moniakowo
2011.10.17 20:44
Jak najbardziej. Sama znam młodych ludzi gdzie ciąża przebiegała prawidłowo, podstawowe badania były w normie, a po porodzie okazało się, że dziecko ma Zespół Downa i uszkodzoną zastawkę. A po badaniach prenatalnych można było się na to wszystko przygotować. No a nie oszukujmy się, na USG nie zawsze wszystko widać.
asia1026
2010.01.22 16:51
co za różnica młoda czy starsza(35 lat to wiek gdzie badania już są obowiązkowe),jesteśmy przecież matkami -przyszłymi mamami i każda z nas powinna mieć szansę do odpowiednich badań i nie tylko takich za które trzeba słono płacić,opieka nad ciężarną i jej maleństwem powinna być w szczególności odpowiednio dobrana.Czy lekarz prywatny prowadzący kobietę i każący sobie płacić za wizytę i każde badania nawet zrobienie podstawowych- krwi i moczu, jest leprzym lekarzem od lekarza na kontrakcie w przychodni NFZ.Każda z nas chce mieć zdrowe dziecko i mieć dostęp do bezpłatny wszelkich badań .Dlaczego musimy się niekiedy upominać swoich praw i czuć się gorsze od tych które mogą sobie pozwolić na wizyty prywatne?
oaza09
2010.01.22 14:22
Dla dobra dzieci i rodziców jestem jak najbardziej na tak! Skoro postęp medycyny idzie w górę i jest możliwość wykrycia bardzo wcześnie nieprawidłowości, to powinna być mozliwość skorzystania z tego dla wszystkich. Ja miałam robiony test podwójny ze względu na wiek, a przy okazji porozmawiałam sobie z ginekologiem, który powiedział mi, że wady u dzieci kobiet młodszych niż ja są również częste. Z wiekiem wprawdzie wzrasta ryzyko chorób u dzieci, ale to, że mamy są młodsze, to nie znaczy, ze zagrożenia nie ma. Dlatego badania prenatalne powinny być refundowane i obowiązkowe. Takie jest moje zdanie.
Marcin1984
2010.01.22 13:39
Czy badania prenatalne powinny być dla wszystkich refundowane przez NFZ? Czekam na opinie :-)Familie rządzi, Familie radzi, Familie nigdy Cię nie zdradzi