Wolne myśli Ani - trochę porad, trochę filozofiiKategorie: Eko i zdrowie, Zainteresowania, Rozwój Liczba wpisów: 1, liczba wizyt: 8726 |
Nadesłane przez: ania.kom dnia 28-10-2019 08:31
Wszyscy uwielbiamy imprezy z głośną muzyką. Kiedy na świecie pojawia się dziecko wcale nie trzeba rezygnować z koncertów czy hucznych wesel. Wystarczy dobrze zabezpieczyć delikatne uszy niemowlęcia przed nadmiernym hałasem. Do tego właśnie służą nauszniki ochronne.
Po co dziecku nauszniki ochronne?
Ochronne nauszniki wyglądają łudząco podobnie do najlepszych słuchawek bezprzewodowych. Ale różnią się swoją funkcją i działaniem. Zadaniem nauszników jest wygłuszenie głośnych i ostrych dźwięków, ale nie odcinanie dziecka od świata. Aby być pewnym, że słuch dziecka jest odpowiednio chroniony koniecznie wybierz sprawdzonego producenta słuchawek. Najlepiej firmę specjalizującą się w nausznikach typowo dziecięcych.
Słuch nowo narodzonego jest w pełni wykształcony i bardzo wrażliwy. Jeszcze w łonie matki dziecko zaczyna wyraźnie słyszeć. Sam narząd słuchu, podobnie jak pozostałe części ciała malutkiego dziecka, jest delikatny i wymaga ochrony. Po za tym głośne dźwięki wywołują odruch moro - gwałtowne rozrzucenie rączek i nóżek, ale przede wszystkim nadmierny stres i nerwowość u małego człowieka, który dopiero uczy się żyć w naszym świecie. Do tego dochodzi fakt, że małe dziecko potrzebuje dużo snu. Jeśli wybieracie się na wielogodzinne wesele - Wasza pociecha musi mieć możliwość ucięcia sobie chociażby krótkiej drzemki. To wszystko argumenty, aby wyposażyć się w dobre ochronne nauszniki.
Jak nauszniki będą najlepsze?
Jeśli kupujemy nauszniki dla bardzo małego dziecka kluczowe są trzy sprawy: muszą łatwo się zakładać, nie uciskać głowy ani uszu, trzymać się na miejscu. Wśród topowych modeli występują dwa rodzaje. Pierwsze nauszniki najbardziej przypominają słuchawki nauszne i posiadają górny pałąk łączący nauszniki nad głową. Będą wygodne w zakładaniu, na pewno mniej stabilne. Drugi rodzaj to ochraniacze na szerokiej, elastycznej gumie, która przechodzi przez czoło dziecka. Ten rodzaj zdecydowanie trudniej umieścić na miejscu, ale powinien lepiej się trzymać.
Pamiętaj: aby nauszniki ochronne spełniały swoją rolę muszę dobrze przylegać do uszu. Najlepiej zmierzyć ochraniacze przed zakupem.