Od kosmetologa do blogaKategorie: Moda i uroda, Eko i zdrowie, Zainteresowania Liczba wpisów: 1, liczba wizyt: 9864 |
Nadesłane przez: Kasia Olender 22-11-2017 15:46
Cellulit, nazywany też pomarańczową skórką, jest problemem, z którym zmaga się zdecydowana większość kobiet. Wiele osób uważa ten nieestetyczny wygląd skóry za ostateczny i traci nadzieję na jego poprawę. Masaż antycellulitowy jest jedną z metod walki z pomarańczową skórką. Czy jest on faktycznie skuteczny?
Przed rozpoczęciem walki z cellulitem, warto poznać go nieco lepiej „od środka”. Cellulit jest bezpośrednią konsekwencją charakterystycznej budowy tkanki tłuszczowej kobiet. W związku z tym jest charakterystyczny właśnie dla płci żeńskiej, choć może również pojawiać się u mężczyzn. Co ciekawe, może występować zarówno u kobiet szczupłych, jak i mających nieco większą masę ciała. W zaawansowanych przypadkach, przerośnięte komórki tłuszczowe mogą uciskać naczynia krwionośne, co pogarsza ukrwienie skóry.
Masaż antycellulitowy, w przeciwieństwie do relaksacyjnego, charakteryzuje się dość dużym uciskiem, przy częstym użyciu także takich akcesoriów jak szczotki do masażu czy bański chińskie. Klasyczny masaż antycellulitowy, może być przeprowadzany zarówno przy użyciu peelingu o różnej wielkości ziaren, jak i olejków lub innych kosmetyków przeznaczonych do masażu. Poprzez stosunkowo duży nacisk na skórę, poprawione jest ukrwienie warstwy podskórnej (składającej się głównie z tkanki tłuszczowej), a także zwiększenie odpływu limfy, co znacząco wpływa na redukcję cellulitu. Oprócz tego składniki, zawarte w kosmetykach przeznaczonych do walki z pomarańczową skórą, wykazują działanie naprężające skórę, ujędrniające oraz usprawniające przepływ krwi. Do tych składników należą m. in. wyciągi z kawy lub owoców cytrusowych.
Najlepsze działania osiągnąć można dzięki profesjonalnie wykonanemu masażowi antycellulitowemu w gabinecie kosmetycznym (np. w Salonie Kosmetycznym Olender Beauty Spot w Radomiu, szczegóły: masaż Radom). Kosmetolog, kosmetyczna lub masażysta dostosuje zarówno kosmetyki, jak i długość masażu i ilość serii tak, aby jego efekty były faktycznie satysfakcjonujące. Masaż antycellulitowy można jednak także wykonywać w domu. Powinien od trwać minimum 10 minut i opierać się na dość ściśle określonym rodzaju ruchów - przede wszystkim w kierunku serca, nigdy odwrotnie! Cellulit nie jest niedoskonałością łatwą do usunięcia. Masaż będzie działał najlepiej, jeśli połączony zostanie z odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Przy takim połączeniu metod, widoczne efekty można zobaczyć już po miesiącu.
Dobrze wykonany masaż antycellulitowy, powinien przynieść widoczne i satysfakcjonujące efekty już po kilku pierwszych seriach. Należy jednak pamiętać, że całkowite jego usunięcie lub znaczne zredukowanie, może zająć różną ilość czasu, w zależności od jego stopnia zaawansowania.